Get Adobe Flash player

Klamra na paznokcie

KLAMRY - sukces w korekcji wrastających paznokci

Wrastające paznokcie są obecnie problemem bardzo powszechnym, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i właściwa pielęgnacja.

Jeżeli paznokcie wrastają należy koniecznie skontaktować się z gabinetem specjalistycznej pielęgnacji stóp w celu szybkiej interwencji.

 

  


Umów się na wizytę! 
tel. 71 346 11 21 
kom. 512 360 632KLAMRY na wrastające paznokcie

Klamry do korekcji wrastających paznokci znane są od ponad 60 lat. Oddziałują na chore paznokcie poprzez spłaszczenie płytki paznokciowej lub zmianę toru wzrostu paznokcia. Odpowiednio przygotowane klamry w kilku rozmiarach dopasowuje się do kształtu paznokcia i rozpoczynają proces podnoszenia płytki paznokciowej, przeciwnie do kierunku wrastania.

Zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie jest bezbolesny, a dzięki punktowemu nałożeniu i indywidualnej regulacji siły napięcia klamry prowadzi z reguły do natychmiastowego złagodzenia bólu.
 
Kiedy stosować: 
 
- jeśli czujesz ucisk paznokcia przy chodzeniu,
- jeśli doszło do pęknięcia, odłamania paznokcia w górnych rogach,
- przy wrastaniu paznokci,
- w stanach nawracającego wrastania paznokci,
- jeżeli zrywanie płytki paznokciowej nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, a nowo rosnący
  paznokieć zaczyna ponownie wrastać.

Klamry na wrastające paznokcie można stosować już u dzieci powyżej 5 roku życia. U dzieci młodszych stosujemy tamponadę, która w przypadku delikatnych płytek i systematycznym stosowaniu przynosi bardzo dobre efekty.

Jak pielęgnować wrastający paznokieć?

- prawidłowe skracanie paznokcia za pomocą pilnika, nie nożyczek, nie cążek! Pilnik przykładamy prostopadle i piłujemy na prosto, nie zaokrąglamy brzegów paznokcia,
- nie obciążamy przodostopia, nie stajemy na palcach,
- wygodne obuwie, miękkie, bez ucisku, przewiewne,

Co można zrobić przed wizytą u kosmetyczki?

- w stanach ropnych skontaktować się z lekarzem, potrzeba zastosowania miejscowej antybiotykoterapii,
- jeśli płytka nie przylega do łożyska, należy to miejsce dezynfekować,
- zawsze utrzymywać paznokieć w suchości, suszyć suszarką w przypadkach otwartych ran,
- przyjmujemy wapno w celu zagojenia rany,
- wietrzymy miejsca niezagojone, nie naklejamy plastrów.

Silikonowa Klamra Korygująca Wrastające Paznokcie
 
Klamry BS Quick zalecane są w przypadku stwierdzenia wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokciowej, ale bez poważnego stanu zapalnego. Klamry korygujące przynoszą natychmiastową ulgę. Długotrwałe ich stosowanie powoduje spłaszczenie płytki paznokciowej, a tym samym likwiduje dolegliwości i zapobiega ponownemu wrastaniu. W ekstremalnych przypadkach, kiedy korekta jest niemożliwa, wskazane jest stałe stosowanie klamry. W przypadku zaawansowanej fazy wrastania paznokci, razem z klamrą B/S Quick można zastosować rureczki Sulci-Protektor

Konsultacja podologiczna (przy zabiegu bezpłatna)

CZAS: 20 MINUT


Korekta wrastającego paznokcia
Wrastający paznokieć to złożony problem. Podczas wizyty staramy się działać wielotorowo. Przede wszystkim staramy się znaleźć przyczynę wrastania i ją wyeliminować. Uczymy pielęgnacji paznokcia w domu, zlecamy preparaty i łagodzimy ból. Korekta wrastającego paznokcia to odpowiednie przygotowanie paznokcia, założenie klamry B/S Quick, utrwalenie jej elastyczną masą, umożliwiając powrót paznokcia na właściwy tor wzrostu. W razie potrzeby w cenie zabiegu wykonujemy również tamponadę, bądź jeśli jest możliwość zakładamy rurkę iniekcyjną, aby jak najszybciej palec wrócił do zdrowia.
Sukces w usunięciu problemu wrastania to wynik dobrej współpracy między podologiem i pacjentem. Wymaga wiele cierpliwości i sumienności. Jednak wysiłek się opłaca, gdyż droga powrotu paznokcia na właściwy tor wzrostu jest bezinwazyjna i skuteczna.

Klamra na wrastający paznokieć
CZAS ZABIEGU: 30-60 MINUT


Wizyty kontrolne (korekta klamry)
CZAS ZABIEGU: do 30 MINUT
Umów się na wizytę!
tel. 71 346 11 21
kom. 512 360 632

e-mail: gabinet@prestiz.eu


Zobacz cennikPakiety zabiegówPromocje

 

 Gabinet Kosmetyczny Prestiż
Wrocław Rynek 46/47/2
Tel: 071-346-11-21
gabinet@prestiz.eu
Akceptujemy płatności kartą płatniczą: karty płatnicze